Wierzbno – Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła

Organy wybudowane w 1882 roku przez Stanisława Przybyłowicza. W parafii zachował się kontrakt na te organy.

Przednią ściankę cokołu szafy organowej stanowi bariera chóru muzycznego. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, pięcioosiowy o trzech wspartych na konsolach wieżyczkach wysuniętych półkoliście, pomiędzy którymi pola piszczałkowe. Środkowa wieżyczka wyższa, skrajne nieco niższe, zwieńczone gierowanym gzymsem. Wykroje piszczałkowe zamknięte snycerskimi kotarami ażurowymi. Pola międzywieżowe również zwieńczone gzymsem, ponad którym ozdoby snycerskie. Snycerskie uszaki po obu stronach szafy układają się w spływy wolutowe z motywami akantu i kampanulli. Styl neobarokowy.

Stół gry wbudowany w lewy bok szafy organowej. 8 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (7) o zakresie C-f3 i pedał (1) o zakresie C-h.

Miech magazynowy dwuczerpakowy umieszczony na zewnątrz szafy organowej.

Manuał
Pryncypał stóp 4
Salicet stóp 8
Flet Portunal stóp 8