Biała Podlaska – Parafia Bł. Honorata Koźmińskiego

Organy wybudowane w 2003 roku przez Zakłady Organowe Zych w Wołominie.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, pięcioosiowy, współczesny, usytuowany na wysokim cokole. Centralną częścią prospektu jest środkowa wieża piszczałkowa ryzalitowo wysunięta na planie trójkąta, zwieńczona ostrym daszkiem. Odśrodkowo od mniej więcej 1/4 jej wysokości wznoszą się na boki płaskie skrzydła prospektu zasadniczego. Powyżej analogiczne, lecz mniejsze skrzydła prospektu oberwerku. Szafa wykonana jest z jasnego drewna dębowego, bez ozdób snycerskich.

Stół gry wbudowany w centralną część cokołu, pod wieżą piszczałkową, tyłem do ołtarza głównego. 25 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (10, 9) o zakresie C-g3 i pedał (6) o zakresie C-f1.

Połączenia: II/I, I/P, II/P, Tremolo II.

Miech pływakowy i amortyzatory w wiatrownicach zasilane przez elektryczną dmuchawę.

Flet otwarty 8’
Szpicflet 4’