Brzeziny – Parafia Św. Sebastiana

Organy wybudowane pod koniec XIX lub na początku XX wieku przez anonimowego mistrza.
Inwentarz FI 1889 wzmiankuje organy o 2 głosach z pedałem.
FI z 1920 roku wzmiankuje już zapewne te organy o 7 głosach bez pedału z miechem francuzkiem, zremontowany w 1913 roku. W 1931 roku wymieniono miech na nowy, systemu amerykańskiego i organ nastrojono. [ADS]

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt trójosiowy, umieszczony na nieznacznym cokole. Trzy jednakowej wielkości arkady zwieńczone gzymsem stanowią wykroje piszczałkowe, z których środkowy od góry przysłonięty płyciną z ludowym ornamentem. Szafa malowana olejną farbą w kolorach jasnego i ciemnego brązu.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. Pozytyw o 7 głosach; manuał o zakresie C-c3.

Miech pływakowy z podawaczem klinowym umieszczony na zewnątrz szafy organowej.

Pryncypał 4’ (metal)
Mixtura 2 ch. (metal)
Oktawa 2’ (metal)
Flet kryty 4’ (drewno)
Flet otwarty 4’ (drewno)
Portunał 8’ (drewno)
Flet 8’ (drewno)

* Nie zachowały się tabliczki z nazwami rejestrów. Dyspozycja hipotetyczna, na podstawie spostrzeżeń przy oglądzie zdewastowanego instrumentu.