Dołhobrody – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Organy wybudowane zapewne przez firmę Żebrowskiego z Krakowa – początek budowy w 1927 roku, w 1951 roku nadal nieskończone, przeniesione do nowego kościoła [ADS].

Obudowę stanowią ściany wnęki na chórze, przysłonięte od strony nawy prospektem osadzonym na drewnianym cokole. Prospekt niearchitektoniczny, jednoczęściowy, bezstylowy, złożony z piszczałek bez obudowy pogrupowane po bokach w kształcie wież, w środku w kształcie szerokiego pola piszczałkowego o linii dośrodkowo-wznoszącej. Układ labiów w wieżach prosty, w środkowym polu – girlandowy.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 7 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (6) o zakresie C-f3 i pedał (3) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Mezzoforte, Forte, Copulacya MI z. Pedał, Bass i Diskant copulacya.

Miech magazynowy, jednoczerpakowy umieszczone wewnątrz szafy organowej.

Manuał
Flet major 8’