Hańsk – Parafia Św. Rajmunda

Organy wybudowane przez nieznanego twórcę na przełomie XIX i XX wieku, zapewne do innego kościoła (sprowadzone ze Śląska?), zainstalowane w Hańsku w 1957 roku. Według relacji ustnej przywiezione z Krasnegostawu.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, trójosiowy, osadzony na cokole płycinowym. Środkowe pole piszczałkowe szerokie i nieco niższe od bocznych, węższych. Pola piszczałkowe zamknięte półkoliście, zwieńczone prostym gzymsem (ze względu na niskie sklepienie nad organami nad bocznymi polami piszczałkowymi gzyms zlikwidowany. Układ labiów piszczałek we wszystkich polach – prosty, rozszerzający się ku osi pola.

Stół gry wbudowany centralnie w przednią ścianę szafy organowej, tyłem do ołtarza. 7 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (6) o zakresie C-f3 i pedał (1) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Tremolo, Połączenie: Pedal-Coppel.

Pierwotnie miech magazynowy, dwuczerpakowy, wymieniony w 2012 roku na niewielki rezerwuar do nowej dmuchawy elektrycznej.

Salicionał 8’
Holflet 4’