Huszcza – Parafia Trójcy Świętej

Organy zakupione w 1965 roku w Rybniku, zamontowane w Huszczy w 1966 roku przez Antoniego Grygorcewicza z Warszawy. Możliwe, że jest to instrument Heinricha Dürschlaga (inf.K.Kmak).
Na szafie tabliczka:
Pamiątka Parafian Huszczańskich na Millenium: 966-1966
Ks. Józef Moniuszko.

Szafa organowa składa się z cokołu płycinowego umieszczonego we wnęce chóru, nad kruchtą, otwartej na nawę wysoką arkadą zamkniętą łukiem pełnym. Część prospektowa wypełnia szerokość wykroju arkady; prospekt skomponowany z piszczałek, otwarty, trójosiowy, gdzie skrajnie piszczałki ułożone w wieże założone na planie łuku, środkowe pole piszczałkowe niższe, płaskie, z ryzalitem trójkątnym na osi prospektu. Piszczałki bez podziałów drewnianych i bez zwieńczeń.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 15 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (7, 5) o zakresie C-f3 i pedał (3) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Mezzoforte, Forte, Tutti, Tremolo Hohlflet, Tremolo Blokflet, Połączenia: Manualkoppel II/I, Ped/Koppel II M, Ped/Koppel I M, Superkoppel I-M, Sub II-I M.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym, zasilany silnikiem elektrycznym.

Bordon 16’
Hohlflet 8’