Jeleniec – Parafia Św. Anny

Organy wybudowane w latach 1910-1914 przez Dominika Biernackiego w Dobrzyniu nad Wisłą.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, oparty na cokole. Dwie boczne wieże flankowane półkolumienkami, na których wsparte belkowanie zwieńczone tympanonem. Wykroje piszczałkowe bocznych wież zamknięte arkadowo z kluczem, układ labiów – girlandowy. Środkowy segment trójdzielny. Na osi pole o wykroju zamkniętym łukiem pełnym z kluczem, zwieńczone belkowaniem, na którym lira. Boczne pola węższe, z poprzeczną listwą w 2/3 wysokości. Styl klasycystyczny.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 9 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (7) o zakresie C-f3 i pedał (2) o zakresie C-c1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Tutti, Połączenia: Manuał/Pedał, Super, Tremolo.

Miech pływakowy z podawaczem klinowym umieszczony na powrót w cokole szafy organowej.

Manuał
Salicet 8’