Klonownica Duża – Parafia Św. Jana Apostoła i Ewangelisty

Organy wybudowane przez nieznanego twórcę przed 1856 rokiem w kościele św. Zygmunta w Łosicach. W latach 1925-1927 przeniesione do Klonownicy.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, pięcioosiowy, osadzony na cokole płycinowym. Środkowe pole piszczałkowe wyższe i skrajne niższe tworzą zarys trójwieżyczkowy. Pomiędzy nimi wyraźnie niższe i węższe pola piszczałkowe. Wszystkie pola zwieńczone prostymi gzymsami. Na wieżyczkach bocznych wydatne figury aniołów, niegdyś muzykujących; na środkowej – król Dawid – dziś bez harfy. Pola piszczałkowe zamknięte pełnymi zastępczymi kotarami (zapewne niegdyś snycerskimi). Prospekt flankowany rocaillowymi niewielkimi uszakami. Układ labiów piszczałek w nieparzystych polach – girlandowe, w parzystych – odśrodkowo-wznoszący. Wykroje piszczałkowe zasłonięte obecnie wydrukiem z obrazem piszczałek.

Stół gry wbudowany w lewą boczną ścianę szafy organowej, bokiem ołtarza. Pozytyw o 8 głosach. Klawiatura o zakresie CFDGEABHc-c3.

Dwa miechy klinowe umieszczone w cokole szafy organowej. Miechy uruchamiane dźwigniami ręcznymi, bez napędu elektrycznego.

Flet 8’ – drewniany
głos metalowy 4’ – brak
głos metalowy ? – brak
Mikstura 3 – rzędowa