Komarówka Podlaska – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Organy wybudowane w 1928 roku przez firmę Wojciech Gadko z Warszawy. Kontrakt podpisany w 1924 roku. W roku 1978 przedysponowany (Marian Nawrot). Gruntownie przebudowany (zmiana stołu gry i traktury) w 2008 roku (Michał Klepacki).

Szafa organowa wolnostojąca, jednoczęściowa. Prospekt osadzony na wysokim cokole płycinowym pięcioosiowy, dwuwieżowy, ukształtowany jest w sposób uwypuklający rozetę w fasadzie kościoła – symetryczne boczne pola piszczałkowe są wyższe, zwieńczone wimpergami z kwiatonami; w wykroju piszczałkowym, na których figury muzykujących aniołów. Środkowe pole piszczałkowe niższe, zwieńczone wimpergami dekorowanymi żabkami, flankowane mniejszymi polami zwieńczonymi prostym gzymsem, o wykrojach zamkniętych ostrołukowo. Kolorystyka: lakier, ciemny brąz, złocenia. Styl neogotycki.

Stół gry wolnostojący, po lewej stronie chóru, bokiem do ołtarza głównego. 18 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (9+5) o zakresie C-f3 i pedał (4) o zakresie C-d1.

Traktura gry i rejestrów elektropneumatyczna

Urządzenia pomocnicze: Piano, Mezzoforte, Forte, Tutti, Tremolo (dorobione); Łączniki: M II/I, Super I M, Ped. I M, Ped. II M.

Miech pływakowy z podawaczem klinowym umieszczony w cokole szafy organowej.

Burdon 16’ (Bourdon 16’)
Holflet 8’
Majorflet 8’
Minor 4’ (Minorflet 4’)
Oktawa 2’ (głos nieoryginalny, w miejsce pierwotnego głosu Gamba 8’)
Salicjonał 8’ (dodano w czasie remontu w 2008 r.)
Mixtura 3x
G. Pryncypał 8’ (Geigen pryncypał 8’)
Gedakt 8’ (Geddackt 8’)
Nasard 3’ (głos nieoryginalny, w 2008 r. przywrócono głos Aeolina 8’)