Korytnica Łaskarzewska – Parafia Św. Bartłomieja Apostoła

Organy wybudowane w 1916 roku przez Jana Szymańskiego do tymczasowej kaplicy, następnie przeniesione do obecnego kościoła. W 1964 i 1979 remontowane gruntownie przez firmę Kamińskich. Szafa organowa była restaurowana i złocona w 2000 r. Zmieniono wówczas kolorystykę na jasną.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, osadzony na cokole o wydatnym gzymsie, jednoczęściowy, o trzech polach piszczałkowych oddzielonych pilastrami o kapitelach jońskich, zwieńczonych prostym belkowaniem, na którym po bokach wazony, po środku obelisk z lirą. Środkowe pole wyższe, zamknięte łukiem pełnym z kluczem. Boczne pola nieco niższe, zamknięte prostym gzymsem, nad którym łuk pełny wypełniony ornamentem snycerskim. W strefie fryzu beklowania wieńczącego prospekt – stylizowane chusty z dekoracją kwiatową upięte w kształt girlandy.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 10 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (7) o zakresie C-f3 i pedał (3) o zakresie C-c1.

Urządzenia pomocnicze: Tutti, Połączenie manuału z pedałem, Tympan, Wypust wiatru.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym umieszczony na zewnątrz szafy organowej.

Manuał
Salcjon 8’
– brak tabliczki (Gamba 8’)
Mixtura 3 chóry