Łuków – Parafia NMP Matki Kościoła

Organy wybudowane w 1967 roku przez firmę Wolf z Weyhe k/Bremen z użyciem części z poprzedniego, XIX wiecznego instrumentu w kościele ewangelickim św. Felicjana w Weyhe. Zakupione do Łukowa w 2006 roku i zainstalowane przez Michała Klepackiego.

Instrument usytuowany na chórze muzycznym naprzeciw ołtarza głównego.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, symetryczny, trójosiowy osadzony na wysokim cokole. Środkowe pole piszczałkowe szersze i nieco wyższe, od bocznych, zwieńczone płaską płyciną dwuspadową, ujęte podwójnymi listwami z wisiorami, oparte na wydatnym drewnianym „podbródku” w kształcie litery V. Boczne pola niższe, ujęte listwami z wisiorami, zwieńczone i podparte analogicznymi płytami odśrodkowo wznosząco. Cokół rozszerzający się ku górze ze skrzydłami oplatającymi dolną część prospektu, z ażurowym pionowym deskowaniem.
Układ labii piszczałek w środkowym polu – girlandowy, w bocznych – prosty, odśrodkowo-wznoszący. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka: ciemne drewno lakierowane. Styl współczesny, ludowy.

Stół gry wbudowany centralnie w przednią ściankę cokołu, na osi prospektu, tyłem do ołtarza głównego. 21 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (9, 7) o zakresie C-g3 i pedał (5) o zakresie C-f1.

Traktura

Traktura mechaniczna

Wiatrownice

Wiatrownice klapowe.

Połączenia i urządzenia pomocnicze

Połączenia: II/I, I/P, II/P.

Miech

Miechy-amortyzatory umieszczone w dnie każdej wiatrownicy, zasilanie dmuchawą elektryczną.

Dyspozycja

Hauptwerk (I)
Pommer 16’
Prinzipal 8’
Hohlflöte 8’
Oktave 4’
Traversflöte 4’
Gemshorn 2’
Rauschpfeife 2 fach
Mixtur 4-6 fach
Trompete 8’
Brustwerk (II)
Gedackt 8’
Flöte 4’
Oktave 2’
Waldflöte 2’
Spitzquinte 1 1/3
Zimbel 3 fach
Krummhorn 8’

Pedal
Subbass 16’
Oktavbass 8’
Choralbass 4’
Nachthorn 2’
Posaune 16’