Łuków – Parafia Przemienienia Pańskiego

Organy wybudowane w 1980 roku przez Zbigniewa Sianowskiego z Warszawy z wykorzystaniem prospektu poprzedniego instrumentu z XIX wieku oddanego do parafii Szczałb.

Obudowa organów pozbawiona cokołu zawieszona jest ponad chórem muzycznym z centralnie umieszczoną frontową częścią klasycystycznej szafy poprzednich organów i odśrodkowo ustawionymi „płotami” piszczałkowymi wypełniającymi całą szerokość nawy. Prospekt starych organów jest jednoczęściowy, trójosiowy, o trzech polach piszczałkowych rozdzielonych pilastrami zdobionymi kampanullą, z których środkowe wyższe, skrajne – niższe. Prospekt zwieńczony wydatnym belkowaniem z dekoracją kostkową, ponad którym kartusz udekorowany muszlą i roślinnymi wolutami. Pola piszczałkowe zamknięte snycerskimi kotarami. Po bokach prospektu uszaki z motywem akantu.

Stół gry wolnostojący, ruchomy. 22 głosy podzielone pomiędzy dwa manuały (I-8, II-8) o zakresie C-a3 i pedał (6) o zakresie C-f1.

Traktura elektropneumatyczna

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti, Crescendo, 2 Wolne Kombinacje, Automat Pedałowy, Połączenia: II/I, I/P, II/P, Super Ped., Super II/I, Subokt. II/I, Tremolo II.

2 miechy pływakowe.

Róg kozi 8’
Flet minor 4’
Kwinta 2 2/3
Róg nocny 2’
Mixtura 3 ch.
Flet kryty 8’
Salicjonał 8’
Flet rurkowy 4’
Flet leśny 2’
Kwinta 1 1/3
Akuta 3 ch.
Oktawbas 8’
Fletbas 8’
Chorałbas 4’
Kwinta szumiąca 2 2/3’ 2 ch.
Kwintadena 2’