Międzyrzec Podlaski – Parafia Św. Mikołaja

Organy wybudowane w 1954 roku przez Zygmunta Kamińskiego z Warszawy w miejsce instrumentu Józefa Szymańskiego z 1880 roku sprzedanego do parafii w Platerowie (diecezja drohiczyńska). Projekt dyspozycji był powierzony prof. Feliksowi Rączkowskiemu.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, symetryczny, trójosiowy, osadzony na cokole płycinowym. Trzy pola piszczałkowe zakomponowane w otwartej formie, bez zwieńczeń, przedzielone półpilastrami bez kapiteli niższymi, niż korpusy piszczałek. Środkowe pole piszczałkowe wyższe, boczne niższe i węższe; korpusy piszczałek przedłużone do wysokości tworzących w każdym polu łuk odcinkowy; całość flankowana mniej wyeksponowanymi półpolami o korpusach odśrodkowo-opadających.
Układ labiów girlandowy,piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka: ciemny brąz, drewno lakierowane. Stylistyka prospektu nawiązująca do wzorców dawnych trójpolowych, współczesna.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 26 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (9, 10) o zakresie C-a3 i pedał (7) o zakresie C-f1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti (bez łączników oktawowych), Tutti generalne, 2 wolne kombinacje, Crescendo; Łączniki: I/P, II/P, II/I, I 4’, II/I 16’, II/I 4’, II 4’. Tremolo Rourflet 4, termolo Gedekt 8’, tremolo Róg kozi 4’, tremolo blok flet 2’.

Miech pływakowy z podawaczem klinowym umieszczony wewnątrz szafy organowej; napęd elektryczny.

Pryncypał 8′
Holflet 8’