Paprotnia – Parafia Św. Bartłomieja Apostoła

Organy wybudowane przez Kazimierza Potulskiego z Warszawy na przełomie XIX i XX w. Datowanie niejasne. W latach 1876-1906 kościół zamknięty przez rząd carski.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, oparty na cokole, jednoczęściowy, trójosiowy. Środkowy segment wysunięty nieco do przodu, ujęty kolumienkami, na których pinakle. Wykrój piszczałkowy zamknięty ostrołukowo, z kotarą wykrojoną trójlistnie. Boczne segmenty flankowane pilastrami dźwigającymi trójkątne daszki z dekoracją snycerską. Wykroje piszczałkowe zamknięte półkoliście z kotarami wykrojonymi trójlistnie.

Stół gry wbudowany w lewy bok szafy organowej. 9 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (7) o zakresie C-c3 i pedał (2) o zakresie C-c.

Urządzenia pomocnicze: Wypust wiatru, Tympan.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym.

Manuał
Octawa 4’