Parczew – Parafia Św. Jana Chrzciciela, Sanktuarium Maryjne, Bazylika Mniejsza

Organy wybudowane w 1913 roku przez Dominika Biernackiego z Dobrzynia nad Wisłą. Rozbudowane przez Zbigniewa Sianowskiego w 1988 roku.

Szafa organowa wolnostojąca, wypełnia szerokość chóru muzycznego. Prospekt architektoniczny, składa się z dwóch bliźniaczych sekcji osadzonych na wysokim cokole, przedzielonych niskim ornamentem, za którym odsłonięte okno w tylnej ścianie kościoła.
Centralnie nad cokołem sześć okienek o wykrojach trójlistnych, zwieńczonych trójkątnie, z kwiatonami, rozdzielonych trójkątnie wypukłą wieżyczką stanowiącą oś symetrii całego prospektu.
Sekcje skrajne z wieżą od wewnątrz, szerokim polem piszczałkowym po środku i mniejszą wieżą od zewnątrz. Wieża wewnętrzna wyższa, wysunięta wielobocznie, oparta na konsoli, flankowana listwami, zwieńczona strzelistymi pinaklami z żabkami i kwiatonami. Pole piszczałkowe płaskie, w licu prospektu, zwieńczone trójkątnym szczytem, na którym pinakle, żabki i na szczycie figura anioła ze wstęgą; maswerk wpisany w wimpergę ponad ostrołukowym wykrojem piszczałkowym. Zewnętrzna wieża niższa, wysunięta trójkątnie, oparta na konsoli, flankowana listwami, zwieńczona strzelistymi pinaklami z żabkami i kwiatonami.
Układ labrów piszczałek we wszystkich wykrojach – girlandowy. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka: drewno lakierowane w kolorze ciemnobrązowym, złocenia. Styl neogotycki.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 37 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (15, 14) o zakresie C-g3 i pedał (8) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Mezzoforte, Forte, Tutti, Crescendo, szafa ekspresyjna II, Automat Pedału; Łączniki I/P, II/P, II/I, Superokt. Pedału, Superokt. Man. I, Superokt. Man. II/I, Sub.Okt. Man. II/I, Superokt. Man II.

Rorflet 8’
Fagot 8’