Radomyśl – Parafia Św. Andrzeja z Awelinu

Organy wybudowane w 1848 roku przez ks. Andrzeja Krasuskiego z Żelechowa dla kościoła w Zbuczynie. Sekcja pedału dodana w 1891 roku. Przeniesione do Radomyśli w latach 1947-48.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, oparty na cokole dosuniętym do balustrady chóru muzycznego, jednoczęściowy, pięcioosiowy, o trzech wieżyczkach piszczałkowych zwieńczonych belkowaniem z dekoracją kostkową. z których skrajne wyższe, wysunięte półkoliście (na nich wazy z liśćmi palmy), a środkowa niższa, wysunięta kątowo (na niej lira i dwie skrzyżowane trąbki). Pomiędzy wieżyczkami pola piszczałkowe zwieńczone ukośnym gzymsem. Wykroje piszczałkowe wież zamknięte drewnianymi kotarami. Układ labiów w wieżach – girlandowy, w polach – dośrodkowy.

Stół gry wbudowany w prawy bok szafy organowej. 11 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (9) o zakresie CFDGEABHc-c3 i pedał (2) o zakresie C-H (o niespotykanej konstrukcji klawiatury).

Miech magazynowy z podawaczem klinowym umieszczony na zewnątrz szafy organowej.

Manuał
Portunał flet 8’
Flotrowers 4’
Major flet 4’