Radoryż Kościelny – Parafia MB Częstochowskiej

Organy wybudowane w 1942 roku przez Wacława Biernackiego.

Szafa organowa wolnostojąca, umieszczona w niszy chóru muzycznego. Prospekt osadzony na cokole zwieńczonym wydatnym gzymsem, architektoniczny, jednosekcyjny, pięciososiowy, trójwieżyczkowy, ze środkową wieżyczką wyższą; wieżyczki zamknięte wimpergami zdobionymi pinaklami, kwiatonami i żabkami. Pomiędzy nimi pola międzywieżowe zamknięte trójliściem. Ponad nimi fryz z dekoracją maswerkową. Szafa wykonana z drewna w kolorze ciemnobrązowym. Dekoracje złocone z elementami czerwonymi. Styl neogotycki.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 12 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (I-6, II-4) o zakresie C-a3 i pedał (2) o zakresie C-f1.

Urządzenia pomocnicze: Automat Pedałowy, Stała kombinacja, Tutti, Połączenia: II/I, I/P, II/P, Super I, Subokt. II/I, Tremolo flet.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym umieszczony za szafą organową.

Holflet 8’
Salicet ‘
* Flet 2’
Mikstura 2ch (repetycja na c1)

* Niegdyś 4’. Tak zachowano na włączniku rejestru.
Aeolina 8’
Vox coel. 8’
** Gedekt 4’

** Niegdyś 8’. Tak zachowano na włączniku rejestru.
Fletbas 8’