Ryki – Parafia Najświętszego Zbawiciela

Organy wybudowane w latach 1944-48 przez Wacława Biernackiego (Warszawa-Kraków).
Poprzednie organy z 1885 roku autorstwa J. Szymańskiego wybudowane w poprzednim kościele przeniesiono na początku XX wieku do obecnego kościoła; w 1944 roku w związku z budową nowych rozmontowano i przekazano do kościoła w Dęblinie. (Aktualnie destrukt w zasobach DSMK)

Szafa organowa wbudowana w ostrołukową arkadę i niszę ponad kruchtą. Prospekt jednoczęściowy, parawanowy, trójsegmentowy, otwarty od góry. Osadzony na wydajnym cokole z opracowanym snycersko i złoconym belkowaniem. Segment środkowy wydzielony listwami zwieńczonymi wysmukłymi pinaklami, boczne flankowane listwami o skromnie rzeźbionych zwieńczeniach. Układ labiów w środkowym segmencie girlandowy, w bocznych odśrodkowy.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 31 brzmiących głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (I-11, II-14) o zakresie C-a3 i pedał (6) o zakresie C-f1 plus dwa głosy transmitowane w II man.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti, Wolna kombinacja, Crescendo, Połączenia: II/I, I/P, II/P, Super, Sub.

Miech pływakowy umieszczony poniżej wiatrownic.

Salicet 8’
Spicflet 8’
Holflet 8’
Kwintaton 8’