Serokomla – Parafia Św. Stanisława BM

Organy wybudowane w roku 1944 przez Antoniego Grygorcewicza z Warszawy.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt oparty na drewnianym dekoracyjnym cokole, ułożony jest z samych tylko piszczałek bez drewnianej oprawy w kształt trójwieżyczkowy. Boczne wieże wyższe, smuklejsze, wysunięte na planie połowy koła, środkowa niższa, płaska, zwieńczona drewnianym ornamentem w kształcie liry z krzyżem. Labia w wieżach ułożone są w kształt girlandy. Pomiędzy wieżami płaszczyzny międzywieżowe złożone z równych piszczałek o labiach na równej wysokości.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 13 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (I-5, II-5) o zakresie C-a3 i pedał (3) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Automat Pedałowy, Piano, Mezzo Forte, Forte, Tutti, Crescendo, Połączenia: II/I, I/P, II/P, Superoktawa I, Superoktawa II/I, Tremolo Gamba.

Miech pływakowy umieszczony wewnątrz szafy organowej, pod wiatrownicami.

Rurflet 4’
Mixtura 3 ch