Siemień – Parafia Przemienienia Pańskiego

Organy wybudowane w 1958 roku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Białej Podlaskiej przez Fryderyka Szwarca z Kartuz. W 1986 roku zainstalowane w parafii Siemień przez Zygmunta Kamińskiego.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt niearchitektoniczny, otwarty, zredukowany do cokołu płycinowego, na którym piszczałki. Układ labrów w kształcie odwróconej girlandy. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka cokołu i stołu gry: brązowa, olejna. Bezstylowy.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 13 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (6, 5) o zakresie C-f3 i pedał (2) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti, Crescendo, Automat Pedału; Łączniki I/P, II/P, II/I, Sub II/I, Super II/I; Tremolo.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym.

Róg-Kozi 4’
Mixtura 3 rz.