Terespol – Parafia Trójcy Świętej

Organy wybudowane w latach 1956-1960 przez Władysława Kamińskiego z Warszawy. W 1984 roku przeniesione do obecnego kościoła.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt jednoczęściowy, otwarty, symetryczny, zredukowany do wolnostojących piszczałek osadzonych na cokole płycinowym. Piszczałki pogrupowane w trzy płaskie wieże, wysunięte nieznacznie przed lico prospektu; skrajne wyższe, o korpusach przyciętych prosto, środkowa niższa, o korpusach przyciętych w kształt łuki pełnego. Pomiędzy wieżami pola o układzie dośrodkowo opadającym. Układ labii piszczałek prosty, w środkowej wieży – girlandowy. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka cokołu: ciemne drewno lakierowane. Bezstylowy.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 17 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (7, 7) o zakresie C-a3 i pedał (3) o zakresie C-f1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti, Crescendo, AP, WK; Połączenia: II/I, I/P, II/P, II/I 16’, II/I 4’, I 4’; Tremolo Rurfl., Tremolo Gedekt, Tremolo Blokflet.

Miech pływakowy dwuczerpakowy.

Salicet 8’