Uścimów – Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła

Organy zainstalowane w 1962 roku przez firmę Biernackiego z Krakowa, z pewnością jako instrument używany, niekompletny (brak zwieńczeń bocznych segmentów).

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, symetryczny, trójosiowy osadzony na cokole płycinowym, złożony z dwóch dominujących skrajnych pól piszczałkowych i środkowego, niższego pola z podziałem triforialnym. Boczne pola piszczałkowe wyższe, zamknięte ostrołukowo, flankowane kolumienkami; w widoku, za skrajnymi polami wystające korpusy piszczałek metalowych. Środkowe pole niższe, zwieńczone prostym gzymsem, podzielone na trzy arkadki równej szerokości zamknięte łukami ostrymi opartymi na kolumienkach.
W skrajnych polach układ labrów piszczałek girlandowy, w środkowym – prosty. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka: ciemne drewno lakierowane, złocenia. Styl neogotycki.

Glossa: odnosi się wrażenie, iż szafa organowa nie została zamontowana w całości, a wystające ponad prospekt korpusy piszczałek są wynikiem przebudowy instrumentu.

Stół gry wbudowany w lewą ściankę szafy organowej, bokiem do ołtarza głównego. 12 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (9) o zakresie C-f3 i pedał (3) o zakresie C-d1.

Traktura gry mechaniczna, rejestrów – pneumatyczna.

Urządzenia pomocnicze: Łącznik Manuał-Pedał, Tremolo.

Miech pływakowy z podawaczem klinowym umieszczony w pomieszczeniu obok chóru, napęd elektryczny.

Manuał
Viola 8’