Wiśniew – Parafia Trójcy Świętej

Organy wybudowane w 1949 roku [ADS] przez anonimowego mistrza, by może z wykorzystaniem części ze starych organów (z 1936 r. ?) zniszczonych pociskiem w czasie wojny (1944 w dach nad organami). W 1997 przeniesione do obecnego kościoła. Podejrzewa się autorstwo Kamińskich [PP, PW]. Niewykluczone – ta firma wzniosła w parafii poprzedni instrument w 1936 roku, zniszczony w 1944 (czy całkowicie? – nie wiadomo).

Szafa organowa wolnostojąca, obecnie pomiędzy dwoma filarami chóru muzycznego. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, trójosiowy, o środkowym segmencie wyższym i nieco wysuniętym przed lico bocznych. Brak zwieńczenia (prawdopodobnie był tam ornament snycerski). Boczne segmenty zwieńczone prostym gzymsem, na którym snycerskie woluty. Wykroje piszczałkowe zamknięte półkoliście. Segmenty flankowane pilastrami z kapitelami kompozytowymi. Styl klasycyzujący.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 8 głosów podzielonych pomiędzy jeden manuał (7) o zakresie C-f3 i pedał (1) o zakresie C-c1.

Urządzenia pomocnicze: Piano, Forte, Tutti, Połączenia: M/P, Super M, Tremolo, Słowik.

Miech magazynowy z podawaczem klinowym umieszczony obok szafy organowej.

Manuał
Aeolina 8’