Organy wybudowane w 1986 roku przez Mariana Nawrota z Wronek, z użyciem części z poprzedniego, prowizorycznego instrumentu rozpoczętego przez Władysława Ferensowicza z Legnicy a dokończonego przez Romualda Przytulskiego z Gdańska w 1966 roku.
Instrument usytuowany na chórze muzycznym naprzeciw ołtarza głównego.
Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt jednoczęściowy, symetryczny, otwarty, zakomponowany z piszczałek bez obudowy osadzonych na wysokim cokole. Część środkowa płaska dwukondygnacyjna, z drewnianym gzymsem pomiędzy kondygnacjami, flankowana wieżami piszczałkowymi wysuniętymi półkoliście. Po bokach wież płaskie, wysokie pola piszczałkowe. Korpusy piszczałek w wieżach i skrajnych polach ucięte równo, w linii poziomej. Korpusy górnej kondygnacji pola środkowego docięte w kształcie wklęsłego łuku, odwrotnie do podstawy piszczałek w dolnej kondygnacji.Układ labrów piszczałek w wieżach prosty, w skrajnych polach prosty, opadający dośrodkowo, w centralnym polu girland owy w górnej i odwrotny z dolnej kondygnacji. Piszczałki prospektowe cynkowe. Kolorystyka cokołu: brązowa, drewno lakierowane. Styl współczesny.
Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 26 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (9, 11) o zakresie C-f3 i pedał (6) o zakresie C-d1.
Traktura
Traktura pneumatyczna
Wiatrownice
Wiatrownice stożkowe.
Połączenia i urządzenia pomocnicze
Urządzenia pomocnicze: Pleno, Tutti, WK, Crescendo, AP; Łączniki II/I, I/P, II/P, Tremolo.
Miech
Miech magazynowy zasilany silnikiem elektrycznym.
Dyspozycja
Manuał I Burdon 16’ Pryncypał 8’ Gamba 8’ Flet 8’ Rurflet 4’ Oktawa 4’ Kwinta 2 2/3’ Oktawa 2’ Mikstura 3-5 ch. | Manuał II Prync. flet 8’ Gemshorn 8’ Kwintaton 8’ Gedeckt 8’ Prestant 4’ Nasard 2 2/3’ Pikolo 2’ Tercja 1 3/5’ Sifflet 1’ Cymbel 3 ch. Szarf 4 ch. | Pedał Pryncypał 16’ Subbas 16’ Oktawbas 8’ Fletbas 8’ Choral 4’+2’ Cynk 3 ch |