Włodawa – Parafia Najświętszego Serca Jezusowego

Instrument został wybudowany przez Zakłady Organowe Zych z Wołomina według projektu brzmieniowego Ireneusza Wyrwy. Umowę z firmą w imieniu Parafii podpisał za zgodą ks. Bp. Zbigniewa Kiernikowskiego Ordynariusza Diecezji Siedleckiej ks. kanonik Stanisław Dadas Proboszcz Parafii, w dniu 7. lutego 2012 roku w obecności przedstawicieli Diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej. Komisyjny odbiór prac miał miejsce 15 listopada 2013 r.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt współczesny: architektoniczny, jednoczęściowy, dziewięcioosiowy, usytuowany na wysokim cokole płycinowym, w którym cztery płyciny ażurowe. Pięć wież piszczałkowych wysuniętych trójkątnie, z których skrajne osadzone niżej, centralna najwyżej, środkowe najwyższe. Wieże przedzielone płaskimi polami piszczałkowymi, z których skrajne szersze. Podstawa prospektu w formie wydatnych kasetonów gładkich, dynamiczna, dośrodkowo wznosząca. Wykroje piszczałkowe zwieńczone płaską szeroką ukośną listwą przysłaniającą końcówki korpusów. Piszczałki frontowe cynowe, labia nakładane zakomponowane w wieżach w układzie prostym, w polach międzywieżowych ukośnie, w kierunku odwrotnym do kierunku listwy w zwieńczeniu prospektu. Szafa wykonana jest z drewna dębowego, bez ozdób snycerskich.

Stół gry wbudowany centralnie w cokół szafy organowej, na osi prospektu, tyłem do ołtarza głównego. 26 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (10, 10) o zakresie C-a3 i pedał (6) o zakresie C-f1.

Traktura gry – mechaniczna, rejestrów – elektryczna.

Urządzenia pomocnicze: elektroniczny system pamięci Setzer, Szafa ekspresyjna II Man.
, Połączenia elektryczne: II/I, II/I 16′, II/I 4′, II/II 16′, II/II 4′, I/P, II/P, II/P 4′.

Miech magazynowy, dwuczerpakowy umieszczony wewnątrz szafy organowej.

Pryncypał 8′
Bourdon 16′