Zarzecz – Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Organy wybudowane w 1930 roku przez Dominika Biernackiego.

Szafa organowa wolnostojąca. Prospekt architektoniczny, jednoczęściowy, pięcioosiowy, osadzony na wąskim cokole z wydatnym gzymsem. Środkowe pole piszczałkowe otwarte, bez zwieńczenia (niegdyś „przedzielone na wysokości szczytu małych skrajnych pól piszczałkowych”). Parzyste segmenty zwieńczone trójkątnymi daszkami z ludową dekoracją snycerską, ich wykroje piszczałkowe zamknięte łukiem pełnym osadzonym na pilastrach. Skrajne segmenty znacznie niższe, w formie dekoracyjnych uszaków.

Stół gry wolnostojący, na osi prospektu, przodem do ołtarza głównego. 10 głosów podzielonych pomiędzy dwa manuały (4+4) o zakresie C-f3 i pedał (2) o zakresie C-d1.

Urządzenia pomocnicze: Wiatr, AP, Forte, Tutti, Połączenia: M.I.do P., M.II.do P., M.II do M.I, Super M.I, Super M.II do M.I, Sub.M.II do M.I.

Miech pływakowy umieszczony za szafą organową.

Viola 8’
Kwinta szum. 2 2/3
Salicet 8’ (niegdyś Aeolina 8’)
Cremona 4’ (niegdyś Vox celestis 8’)